Logo

Německo

Hrebenovka (94)

Na německé straně jsou nejlepšími výchozími body Waltersdorf nebo Großschönau (nedaleko vrcholu Luž - nejvyšší hory Lužických a Žitavských hor - 793 m n. m.m)

Cesta nyní prochází po německé straně hranice přes Hohlsteinweg do Jonsdorfu a přes Oybin-Hain až na Hvozd (749m). Německé jméno hory zní Hochwald. Trasa dále pokračuje směrem na Kammloch. . Hřebenovka se tak vrací zpět na české území a pokračuje k bývalé hájovně Na Šestce v sedle mezi Hvozdem a Sokolem. Ještě před hájovnou je však nutno odbočit na stejnojmenné křižovatce doleva a projít  přes Petrovice, Loupežnický vrch (539 m) a Císařské údolí (zvané také Krásný důl) do Horního Sedla, přes Kozí hřbety, Vysokou (545 m) až do Jítravského Sedla, kde leží hranice mezi Lužickými horami a Ještědským hřebenem. Tento úsek, stejně jako úsek následující, sleduje z velké části trasu historické modré hřebenovky.

Tip: V Kammlochu se  nabízí jako alternativa cesta přes Brandaussicht a Felsengasse k Scharfensteinu a dále k hájovně Lückendorf. Odsud pokračovat dále ke státní hranici a kolem Lvího buku a bývalé Tobiášovy borovice až na Loupežnický vrch (529 m). 

Vytvořeno 8.12.2019 19:22:57 | přečteno 5685x | hornova
Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen