Logo

Kultura - Královehradecký kraj

Interaktivní mapa

Kategorie

Počet záznamů na stránce: 24 / Počet záznamů celkem: 50
Název X Datum vložení X

Baldův svět, Mladé Buky

Mladé BukyZobrazit detailBaldův svět se nachází v areálu Mladé Buky. Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších pouhých 6 km od Trutnova a je velmi dobře dostupný od hlavní silnice z Trutnova do Pece pod Sněžkou. Pro lepší orientaci využijte GPS na parkoviště Mladé Buky: 50°36’5.852″N, 15°50’46.721″E Celoročně otevřený areál nabízí návštěvníkům, zejména těm nejmenším, spoustu sportovního vyžití, zábavy a adrenalinu.
Adrenalinové sporty

Barokní roubená škola, Police nad Metují

Police nad MetujíZobrazit detailPůvodní barokní patrová roubená budova se šindelovou mansardovou střechou byla postavena v roce 1785 jako náhrada za nevyhovující dřevěnou školu z roku 1705. Ve škole se vyučovalo až do roku 1857. Z původního vybavení se zachovalo původní dřevěné schodiště ve vstupní síni.
Muzea a galerie

Centrum Walzel

MeziměstíZobrazit detailZde můžete zažít to, co jste si vždy přáli. Můžete se výborně najíst a nebát se vysokého účtu, můžete střílet a nemusíte mít zbraň ani oprávnění, můžete si zahrát na profesionální bowlingové dráze a přitom…. Přijďte a přesvědčte se sami!
Zábavní centra

Dům Pod Jasanem

TrutnovZobrazit detailDům Pod Jasanem je venkovské stavení ve Voletinách na okraji Trutnova. Najdete zde tkalcovské muzeum, můžete se zúčastnit pravidelně pořádaných akcí zaměřených na lidová řemesla nebo kurzů řemeslných a výtvarných technik.
Muzea a galerie

Farma Wenet

BroumovZobrazit detailFarma je umístěna v malebné krajině Broumovského výběžku a návštěvníci zde mohou spatřit mnoho druhů domácích i cizokrajných zvířat.
Přírodní zajímavosti

Farmapark Muchomůrka, Svoboda nad Úpou

Svoboda nad ÚpouZobrazit detailDokonalou příležitost vyřádit se a užít si prima den v krásném prostředí východních Krkonoš skýtá Farmapark Muchomůrka.
Zábavní centra

Galerie Draka

TrutnovZobrazit detailTato unikátní galerie je zasvěcena drakovi z pověstí o založení města Trutnova.
Muzea a galerie

Galerie výtvarného umění v Náchodě

NáchodZobrazit detailGalerie výtvarného umění v Náchodě byla založena v roce 1966 a navázala na městskou obrazárnu zpřístupněnou veřejnosti již v roce 1934. Zřizovatelem galerie je Královéhradecký kraj.
Muzea a galerie

Galerie Zázvorka, Nové Město nad Metují

Nové Město nad MetujíZobrazit detailMěstská galerie Zázvorka se nachází při vstupu na Husovo náměstí u turistického rozcestníku U Zázvorky.
Muzea a galerie

Herní krajina Pecka

Pec pod SněžkouZobrazit detailUnikátní soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček se nalézá v těsné blízkosti Portášových bud ve Velké Úpě.
Zábavní centra

Hornický skanzen Žacléř

LamperticeZobrazit detailVýchodní brána Krkonoš. Tak se říká městu Žacléř. Málokdo, ale ví, že zde v letech 1570 až 1992 probíhala hlubinná černouhelná těžba. Na těchto základech se nachází v současné době hornický skanzen.
Technické památky

Jiráskovo muzeum Hronov

HronovZobrazit detailJiráskovo muzeum v Hronově bylo založeno v roce 1908, dnes je součástí Regionálního muzea v Náchodě. Expozice Jiráskova muzea v Hronově je umístěná v budově Jiráskova divadla.
Muzea a galerie

Kulturní dům, Dobruška

DobruškaZobrazit detailPořádá kulturní a společenské akce, koncerty, divadelní představení, přehlídky, zábavné pořady a další akce společenské zábavy. Pořádá také výchovně vzdělávací akce jako kurzy, školení, přednášky apod.
Zábavní centra

Měděný důl Bohumír

JívkaZobrazit detailFárací trasa dlouhá cca 400m přístupná veřejnosti odhaluje těžkou práci horníků.
Technické památky

Městské lapidárium

DobruškaZobrazit detailLapidárium vybudované při rekonstrukci budovy městského úřadu, v zastřešené spojovací chodbě a v otevřeném dvoře s parkovou úpravou.
Muzea a galerie

Městské muzeum Nové Město nad Metují

Nové Město nad MetujíZobrazit detailMěstské muzeum sídlí v historickém domě ze 16. století, přistavěném k dělostřelecké baště se střílnami, jež byla součástí městského opevnění.
Muzea a galerie

Městské muzeum Žacléř

ŽacléřZobrazit detailMěstské muzeum Žacléř je vyhledávaným kulturním stánkem.
Muzea a galerie

Muzeum bratří Čapků, Malé Svatoňovice

Malé SvatoňoviceZobrazit detailMuzeum bratří Čapků vzniklo v roce 1946. Dvě expozice muzea jsou věnovány životu a dílu dvou významných východočeských rodáků, spisovateli Karlu Čapkovi a jeho bratrovi, malíři Josefu Čapkovi.
Muzea a galerie

Muzeum Broumovska, Broumov

BroumovZobrazit detailKromě stálé expozice jsou v muzeu pořádány krátkodobé výstavy s vlastivědným zaměřením a výstavy výtvarného umění.
Muzea a galerie

Muzeum dráhy Doudleby - Vamberk - Rokytnice

Rokytnice v Orlických horáchZobrazit detailMuzeum provozované Občanským sdružením Letohradský železniční klub v Rokytnici v Orlických horách.
Muzea a galerie

Muzeum historických vozů Reincars v Trutnově

TrutnovZobrazit detailSbírka historických vozů Škoda a motocyklů JAWA a ČZ, ve které jsou zastoupené různé modely vyrobené od roku 1935 do roku 1990. Expozice spolku ReinCars je přístupná také zájemcům, kteří se mohou na návštěvu telefonicky objednat.
Muzea a galerie

Muzeum města Police nad Metují

Police nad MetujíZobrazit detailMuzeum je umístěno v prvním patře benediktinského kláštera, v místnostech původně určených pro pobyt opata.
Muzea a galerie

Muzeum Mlýn Dřevíček, Horní Dřevíč

StárkovZobrazit detailObilný, vodní mlýn vybudovaný v letech 1920-1940. Kompletní technické vybavení s ukázkou funkčního provozu.
Technické památky

Muzeum Náchodska

NáchodZobrazit detailMuzeum pohraničního regionu známého jako Kladské pomezí - kraje Boženy Němcové, Aloise Jiráska, bratří Čapků, Josefa Štefana Kubína, Egona Hostovského, Josefa Škvoreckého a dalších velikánů ...
Muzea a galerie