Logo

Zajímavosti a cíle - Královehradecký kraj

Interaktivní mapa

Kategorie

Počet záznamů na stránce: 24 / Počet záznamů celkem: 186
Název X Datum vložení X

Adršpašské skalní město

AdršpachZobrazit detailAdršpašské skály jsou charakteristické svými mimořádně hustě rozmístěnými skalními věžemi, roklemi, úzkými průchody, skalními stěnami apod. Přírodní síly vymodelovaly v pískovcích nejrůznější tvary, jimž lidská fantazie přiřkla romantické názvy jako např. Milenci, Džbán, Starosta a Starostová, Homole cukru apod.
Přírodní zajímavosti

Albeřické jeskyně a lomy

Pec pod SněžkouZobrazit detailAlbeřické jeskyně jsou známé svou vzácnou krápníkovou výzdobou a podzemním jezírkem, které má hloubku asi 15 metrů. Veřejnosti jsou přístupné po domluvě s pracovníky infocentra Veselý výlet v Temném dole.
Přírodní zajímavosti

Bedřichovka

Orlické ZáhoříZobrazit detailPřírodní rezervace, polokulturní horská louka s bohatou květenou.
Přírodní zajímavosti

Benediktinský klášter Broumov

BroumovZobrazit detailKlášter a kostel sv. Vojtěcha, národní kulturní památka.
Církevní stavby

Broumovské stěny

BroumovZobrazit detailHřeben Broumovských stěn s dalekými rozhledy ze skalních vyhlídek je volně přístupný několika turistickými trasami.
Přírodní zajímavosti

Bývalý benediktinský klášter a klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, Police nad Metují

Police nad MetujíZobrazit detailPůvodní dřevěný kostelík z počátku 13. století byl později nahrazen kamennou stavbou, z níž je zachován vzácný raně gotický ústupkový portál z r. 1294. Kostel byl upraven barokně na počátku 18. století za účasti K. I. Dientzenofera a koncem 19. století pak upraven znovu pseudogoticky.
Církevní stavby

Cyrilometodějská prohlídka s Lotrandem

BroumovZobrazit detailProhlídky kláštera v doprovodu mladého studenta Lotranda, který povypráví o příchodu slavných věrozvěstů Cyrila a Metoděje.

Dixova brusírna dřeva, Temný Důl

Horní MaršovZobrazit detailCelý komplex stojí při řece Úpě v severozápadní části Horního Maršova.
Technické památky

Dřevěný kostel sv. Jana Křtitele, Slavoňov

SlavoňovZobrazit detailNárodní kulturní památka. Slavoňovský kostelíček je velice vyhledávanou památkou navštěvovanou turisty nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí. Je zajímavý tím, že to je kostel „živý“ který od svého vystavění roku 1553 nepřestal plnit svoji původní funkci.
Církevní stavby

Dřevěný kostel sv. Petra a Pavla, Liberk

LiberkZobrazit detailTechnicky a umělecky vzácný dřevěný kostel se sedlovou střechou nahradil původní, který byl spolu s hradem zbořen. Blízko stojí dřevěná stupňovitá zvonice a roubená fara. Interiér je barokní s kazetovými stropy.
Církevní stavby

Farma Wenet

BroumovZobrazit detailFarma je umístěna v malebné krajině Broumovského výběžku a návštěvníci zde mohou spatřit mnoho druhů domácích i cizokrajných zvířat.
Přírodní zajímavosti

Farní kostel v Horním Maršově

Horní MaršovZobrazit detailV 16. století byl v Horním Maršově postaven dřevěný protestantský kostel, který byl roku 1608 nahrazen dodnes stojícím renesančním kamenným kostelem od italského stavitele Carolo Valmadiho.
Církevní stavby

Galerie Zázvorka, Nové Město nad Metují

Nové Město nad MetujíZobrazit detailMěstská galerie Zázvorka se nachází při vstupu na Husovo náměstí u turistického rozcestníku U Zázvorky.
Muzea a galerie

Góry Krucze (Vraní hory)

ŽacléřZobrazit detailPlochou nevelké pohoří, vzdálené vzdušnou čarou od města a Žacléřského hřbetu, tedy Krkonoš, pouhých 5 km, leží na státní hranici s Polskem. Nejvyšší vrchy Vraních hor leží výhradně na českém území. Tím vůbec nejvyšším vrchem je Špičák, vysoký 887 m n. m. a tyčící se zhruba 300 m nad okolní krajinou.

Grulichova skalka

SedloňovZobrazit detailSkalka kolem domu horolezce Jaromíra Grulicha, který ji budoval desítky let. Celkem je zde možné obdivovat přes tisíc druhů.
Přírodní zajímavosti

Historický důl Kovárna v Obřím dole

Pec pod SněžkouZobrazit detailNavštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky - důl Kovárna. Na vrcholu Sněžky byl každý - dobrodružství v podzemí čeká jen na Vás!
Technické památky

Historický důl Kovárna, Pec pod Sněžkou

Pec pod SněžkouZobrazit detailPrvní záznam o těžbě je z roku 1534. Těžily se zde arzénové a měděné rudy. Kolem roku 1820 byla založena Kovárna, která sloužila jako šachetní budova. V roce 1864 byla těžba ukončena. V současné době je štola zpřístupněna.
Technické památky

Hora Sněžka

Pec pod SněžkouZobrazit detailNejvyšší hora v České republice, která má tvar trojbokého jehlanu, měří 1603 metrů nad mořem. Je významnou dominantou východních Krkonoš.
Přírodní zajímavosti

Hornický skanzen Žacléř

LamperticeZobrazit detailVýchodní brána Krkonoš. Tak se říká městu Žacléř. Málokdo, ale ví, že zde v letech 1570 až 1992 probíhala hlubinná černouhelná těžba. Na těchto základech se nachází v současné době hornický skanzen.
Technické památky

Hořečky

Olešnice v Orlických horáchZobrazit detailBohatá lokalita hořečku českého.
Přírodní zajímavosti

Hrad Skály - Bischofstein

Teplice nad MetujíZobrazit detailZřícenina hradu Skály, zvaného také Bischofstein, stojí v jihozápadní části pískovcové plošiny nad osadou Skály na Náchodsku v Královéhradeckém kraji.
Hrady a zříceniny hradů

Hrádek Aichelburg

Horní MaršovZobrazit detailPůvodně romantický hrádek byl postaven nad Temným Dolem jako památka na hraběte Bertholda z Aichelburgu zemřelého v roce 1861.
Hrady a zříceniny hradů

Hraniční louka

Orlické ZáhoříZobrazit detailRašelinná louka s bohatou květenou.
Přírodní zajímavosti

Hřbitovní kostel Panny Marie, Broumov

BroumovZobrazit detailKostel je nejstarší dochovanou památkou lidové dřevěné sakrální architektury v České republice a jednou z nejstarších staveb tohoto typu ve střední Evropě.
Církevní stavby
další1 2 3 4 5 6 [...] 8