Logo

Kultura - Liberecký kraj

Interaktivní mapa

Kategorie

Počet záznamů na stránce: 24 / Počet záznamů celkem: 81
Název X Datum vložení X

Automuzeum Liberec

LiberecZobrazit detailAktuální expozice připomíná konstrukční etapu výroby osobních automobilů s motory vzadu. Drtivá většina exponátů je pojízdná, proto je možné, že je uvidíte i pojíždět na dvoře přímo pod pivovarským komínem!
Muzea a galerie

CENTRUM BABYLON

LiberecZobrazit detailNejvětší zábavní komplex na severu Čech, CENTRUM BABYLON, vzdálený pouhých 60 minut jízdy autem z Prahy, je opravdovou „továrnou“ na zábavu. V srdci Liberce je především pro rodiny s dětmi připraveno mnoho atrakcí a služeb, jako je Aquapark, Lunapark, 4D KINO, Laser game, 9D virtuální realita a řada dalších. Součástí areálu je baby friendly hotel, ve kterém si rodiče i jejich ratolesti užijí bezstarostnou dovolenou.
Zábavní centra

DC-9 simulátor

LiberecZobrazit detailNejrealističtější simulátor dopravního letadla DC-9 na světě najdete ve Vratislavicích n. N. v Liberci.
Zábavní centra

Dětské dopravní hřiště

LiberecZobrazit detailMetodické dopravní hřiště pro Liberecký kraj.
Ostatní sporty

Dětské hřiště Medvědín

Špindlerův MlýnZobrazit detailHřiště se nachází v těsné blízkosti horní stanice lanovky na Medvědín. Děti si zde mohou vyzkoušet mnoho prolézaček, skluzavek a malých lezeckých stěn v nadmořské výšce 1235 metrů. Před horní stanicí lanovky se rozkládá ještě jedno dětské hřiště, kde mohou využít např. fitness stezky, houpaček či velké nafukovací trampolíny. Na obě dvě dětská hřiště je dobře vidět z terasy medvědínského bufetu, kde můžete relaxovat mezitím, co si děti hrají. Vstup na obě hřiště je zdarma.
Zábavní centra

Dětské hřiště ve Sport Parku Liberec

LiberecZobrazit detailVíceúčelový park je součástí Sport Parku Liberec, návštěvníky čeká více než 25 dětských herních prvků a venkovní posilovna.
Zábavní centra

Dětský koutek Lidové sady Liberec

LiberecZobrazit detailDětský koutek se nachází v krásné a klidné lokalitě Liberce - Lidové sady v blízkosti liberecké ZOO.
Zábavní centra

DinoPark Plaza Liberec

LiberecZobrazit detailCeloročně otevřený krytý zábavní park najdete ve třech patrech nákupního centra Plaza Liberec. Unikátní pohled na vývoj planety Země od Velkého třesku přes období vlády dinosaurů až do dnešních dnů.
Zábavní centra

Dům Jany a Josefa V. Scheybalových

Jablonec nad NisouZobrazit detailBývalá fara čp. 1 v Kostelní ulici představuje společně s kostelem sv. Anny jednu z nejstarších a nejvýznamnějších stavebních památek města a také neopominutelnou dominantu v původním centru obce.
Muzea a galerie

EKOPark Liberec

LiberecZobrazit detailTéměř v centru Liberce vyrostla přírodní oáza klidu a zeleně o rozloze téměř 5.000 m2 s příznačným názvem EKOPark, který je zaměřený na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.
Zábavní centra

Expozice lehkého opevnění na pomezí Jizerských hor a Krkonoš

KořenovZobrazit detailExpozice lehkého opevnění se nachází pod rozhlednou Štěpánkou, v Kořenově, komentované prohlídky s průvodcem probíhají v jednom z objektů LO, vzor 37.
Muzea a galerie

Führichův dům

ChrastavaZobrazit detailRodný dům malíře Josefa Führicha byl postaven v roce 1802 a dnes je státem chráněnou památkou.
Muzea a galerie

Galerie pod radnicí

LiberecZobrazit detailV Galerii pod libereckou radnicí, je otevřena nová výstava s názvem „DVĚ VÝROČÍ“. Zaměřuje se na významná jubilea, která v roce 2019 slaví Naivní divadlo Liberec. První připomíná 70 let od jeho vzniku, druhé 25 ročníků mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel MATEŘINKA, jako ojedinělou divadelní událost v Evropě, zaměřenou na nejmenší děti.
Muzea a galerie

Galerie Prostor 228

LiberecZobrazit detailManželé Michaela a Petr Jermanovi založili galerii Prostor 228 před několika lety se smělým výstavním plánem, který se jim dodnes daří naplňovat.
Muzea a galerie

Galerie Studna

LiberecZobrazit detailGalerie Studna je oknem do jiného světa.
Muzea a galerie

Hornické muzeum Harrachov

HarrachovZobrazit detailHornické muzeum v Harrachově nabízí jedinečnou příležitost ohlednout se za historií dobývaní rud v Čechách, která je v Harrachově spjatá již s rokem 1760.
Muzea a galerie

iQLANDIA

LiberecZobrazit detailSupermoderní science centrum iQLANDIA s Planetáriem, jedinečně pojatými expozicemi a stovkami interaktivních exponátů v centru Liberce.
Zábavní centra

iQPARK - Centrum Babylon Liberec

LiberecZobrazit detailLiberecký iQPARK, vůbec první science centrum v ČR, zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 200 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů. Díky nim se malé děti seznámí hravou formou se světem kolem nás – s fyzikálními a chemickými jevy, faunou i flórou a dalšími vědními obory z řad astronomie či biologie.
Zábavní centra

Kittelův dům

Pěnčín (u Jablonce n. N.)Zobrazit detailTřípodlažní budova s kamenným suterénem, na kterém stojí patrová roubená stavba. V severní části přízemí je dům částečně zděný. Celý původní podélný půdorys domu je podsklepen a zaklenut valenými klenbami. Dům je umístěn ve svažitém terénu, ze západu se vstupuje do přízemí, od východu lze ale rovnou z úrovně terénu vstoupit do podlaží, zapuštěného ještě o patro níže.
Muzea a galerie

Kozí farma Pěnčín

Pěnčín (u Jablonce n. N.)Zobrazit detailNa Kozí farmě Pěnčín si můžete prohlídnout farmu a prodejnu místních výrobků, navštívit řemeslné dílny, projet se vláčkem okružní jízdou nebo ochutnat regionální jídla a místní speciality.
Zábavní centra

Krkonošské muzeum - expozice Šindelka Harrachov

HarrachovZobrazit detailExpozice Krkonošského muzea při Správě Krkonošského národního parku je umístěna v žulové budově, která je v Harrachově známá jako Šindelka.
Muzea a galerie

Krkonošské muzeum - Památník zapadlých vlastenců v Pasekách n. J.

Paseky nad JizerouZobrazit detailSbírky muzea připomínají historii a život české horské obce - od zpracování lnu, přes soustružení dřeva až po navlékání korálků. Najdeme zde též odkazy na divadelní a hudební tradici obce.
Muzea a galerie

Kryt civilní obrany Liberec

LiberecZobrazit detailNejvětší liberecký kryt CO, včetně jeho původního vybavení (např. plně funkční strojovna a filtro-ventilační zařízení), si můžete prohlédnout v rámci pravidelně konaných komentovaných prohlídek.
Technické památky

Kulturní centrum Sever, Cvikov

CvikovZobrazit detailBudova Kulturního centra Sever je sídlem Odboru kultury MěÚ Cvikov. V přízemí je turistické informační centrum a galerie, ve které jsou pořádány pravidelné výstavy a klubové pořady. V prvním poschodí se nachází společenský sál o kapacitě 300 míst. Sál je vhodný pro pořádání koncertů, divadelních představení i konferencí. Odbor kultury zajišťuje pořádání kulturních a společenských akcí ve městě a zajišťuje chod turistického informačního centra.
Divadla, kulturní střediska