Logo

Kultura - Olomoucký kraj

Interaktivní mapa

Kategorie

Počet záznamů na stránce: 24 / Počet záznamů celkem: 54
Název X Datum vložení X

Arcidiecézní muzeum

OlomoucZobrazit detailArcidiecézní muzeum sídlí v budovách kapitulního děkanství a v areálu národní kulturní památky Přemyslovký palác.
Muzea a galerie

Dům přírody Litovelského Pomoraví

Horka nad MoravouZobrazit detailDům přírody Litovelského Pomoraví nabízí návštěvníkům prožitky, které jim přiblíží unikátní krajinu lužních lesů kolem řeky Moravy mezi Olomoucí a Mohelnicí.
Muzea a galerie

Expozice Čarodějnické procesy

ŠumperkZobrazit detailŘádění inkvizice, která upálila stovky nevinných lidí, odhalují sklepní prostory Geschaderova domu.
Muzea a galerie

Expozice Čarodějnické procesy na Jesenicku

JeseníkZobrazit detailKrvavou výpravu do 17. století, kdy nevinní umírali v plamenech, najdeme ve sklepení Vodní tvrze.
Muzea a galerie

Expozice času

ŠternberkZobrazit detailJe zde připraveno na 250 jedinečných exponátů, výtvarných děl a interaktivních programů, které poskytlo více než 20 českých a světových muzeí.
Muzea a galerie

Expozice Historie Potštátska

Potštát 1Zobrazit detailExpozice prezentuje bohatou a zajímavou historii Potštátska - nejen města Potštátu, ale celého okolí, včetně místních částí a zaniklých obcí na území vojenského výcvikového prostoru Libavá.
Muzea a galerie

Expozice Jak se žilo v Ójezdě

Horní Újezd 75Zobrazit detailHistorie nemusí být nudným výčtem jmen a letopočtů. Jaké to bylo, narodit se jako dvořák a kdo byl hofer? Poslechněte si vyprávění čtyř průvodců, kteří vás zavedou do různých dob.
Muzea a galerie

Farní muzeum Zábřeh

ZábřehZobrazit detailMuzeum ve věži poskytuje po vystoupání točitých schodů pohled do dějin chrámu i celé farnosti.
Muzea a galerie

Galerie keramiky a klub deskových her

LaškovZobrazit detailKeramická dílna s možností zakoupení výrobků a klub deskových her.
Muzea a galerie

Galerie Zdeňka Buriana

SlatiniceZobrazit detailV těsném sousedství Lázní Slatinice u Olomouce vznikla ojedinělá kolekce celosvětově uznávané malířské a ilustrátorské osobnosti Zdeňka Buriana.
Muzea a galerie

Hasičské muzeum Brodek u Prostějova

Brodek u ProstějovaZobrazit detailHasičské muzeum sídlí v nové budově zbrojnice. Ke sbírce Sboru dobrovolných hasičů patří dvoukolové i čtyřkolové hasičské stříkačky, z nichž ta nejstarší pochází z roku 1893.
Muzea a galerie

Hasičské muzeum R. A. Smekal

Čechy pod KosířemZobrazit detailVystavené exponáty ukazují vývoj hasičské techniky od výroby těch nejjednudušších, ručně poháněných strojů, dále stříkaček tažených koňským spřežením až po moderní výkonné stroje s odstředivými čerpadly s pohonem benzínovými motory.
Muzea a galerie

Lapidárium a Řeznické muzeum

Hustopeče nad BečvouZobrazit detailNávštěvou Řeznického muzea si připomenete tradici a vývoj řemesla místní rodinné firmy Váhala a spol. s.r.o. založené v roce 1933. V muzeu jsou vystaveny předměty a stroje, které firma používala až do znárodnění v roce 1950, a další mobiliář.
Muzea a galerie

Lovecko - lesnické muzeum v Úsově

ÚsovZobrazit detailJedinečné přírodovědné sbírky z loveckých výprav i našich luhů a hájů ukrývají zdi zámku v Úsově.
Muzea a galerie

Městské muzeum a galerie v Hranicích

HraniceZobrazit detailMuzejní činnost je soustředěna do budovy staré radnice na Masarykově náměstí. Jde o jednopatrový dům z 1. poloviny 16. století s čtyřbokou pětipatrovou věží s renesančním ochozem.
Muzea a galerie

Městské muzeum Javorník

JavorníkZobrazit detailDějinami i dneškem Javornicka provází muzeum, jehož část je věnovaná skladateli Carlu Dittersovi.
Muzea a galerie

Městské muzeum v Rýmařově

RýmařovZobrazit detailAž v roce 1991 se podařilo obnovit muzeum, chlubící se třeba jedinečným souborem hedvábných brokátů.
Muzea a galerie

Městské muzeum Zlaté Hory

Zlaté HoryZobrazit detailUž odnepaměti lidé na Zlatohorsku těží kovy, o jejich nelehkém životě vypráví muzeum ve Staré poště.
Muzea a galerie

Místní muzeum

Býškovice 76Zobrazit detailVíte, kdo to byli legionáři, k čemu se používalo motovidlo a kam se chodívalo „na lízačku“? Odpovědi naleznete v Místním muzeu v Býškovicích, které nabízí dvě prohlídkové expozice (Expozici generála Ing. Bohuslava Závady a Expozici Býškovice napříč staletími), zázemí pro přednáškovou a kulturní činnost a pravidelné putovní tematické výstavy.
Muzea a galerie

Muzeum a galerie v Prostějově

ProstějovZobrazit detailNázorné přiblížení přírodních poměrů, dějin i kultury regionu.
Muzea a galerie

Muzeum baroka

UničovZobrazit detailJádrem expozice je výběr z inventáře bývalého minoritského klášterního kostela Povýšení Sv. kříže.
Muzea a galerie

Muzeum Bouzov

BouzovZobrazit detailPosláním muzea je zachovat doklady o historii obce a řemeslech, která obyvatelé obce provozovali.
Muzea a galerie

Muzeum harmonik

LitovelZobrazit detailNejvětší muzeum harmonik ve střední Evropě a první muzeum harmonik v České republice.
Muzea a galerie

Muzeum historických kočárů

Čechy pod KosířemZobrazit detailJedná se o ojedinělou a největší sbírku historických kočárů a luceren ve střední Evropě. Expozice vytvořená restaurátorem Václavem Obrem čítá přes 50 kočárů a saní z let 1750-1920. Mezi nejvzácnější exponáty patří kočár Zlatá karosa vyrobený ve Francii roku 1750 nebo arcibiskupský kočár, který účinkoval ve filmu o císařovně Sissi. Sbírka zahrnuje rovněž smuteční vozy, saně a řadu kočárových doplňků.
Muzea a galerie