Logo

Zajímavosti a cíle - Polsko

Interaktivní mapa

Kategorie

Počet záznamů na stránce: 24 / Počet záznamů celkem: 57
Název X Datum vložení X

Altán lásky

Gmina Kudowa ZdrójZobrazit detailNa Parkové hoře nad lázeňským městem Kudowa Zdrój se nachází místo jako stvořené pro romantické schůzky - Altán lásky.
Rozhledny a vyhlídky

Balvany trpaslíků

LubawkaZobrazit detailBalvany trpaslíků neboli Gořešovské skalky se nacházejí nedaleko obce Gorzeszów v okrese Kamienna Góra a jedná se o zcela výjimečné skalní útvary vymodelované působením vody a větru.
Skalní města a útvary

Bludné skály

Gmina Kudowa ZdrójZobrazit detailBludné skály se nacházejí v Národním parku Stolové hory. Příjezd je možný z lázní Kudowa-Zdrój ve směru obce Karłów.
Skalní města a útvary

Bukowa Kalenica

Gmina BielawaZobrazit detailNa vrcholu Kalenica stojí ocelová rozhledna z roku 1933. Na úbočích hory Kalenica (964 m.n.p.m.) se rozprostírá zakrslý bukový les – rezervace pojmenovaná „Bukowa Kalenica“.
Rozhledny a vyhlídky

Czarna Góra

Gmina Stronie ŚląskieZobrazit detailCzarna Góra (česky: Černá hora) je vrchol vysoký 1205 m n.m. v rameni Żmijowce v masivu Králického Sněžníku, na území obce Stronie Śląskie.
Rozhledny a vyhlídky

Czernica

Gmina Stronie ŚląskieZobrazit detailCzernica je hora ve Východních Sudetech, v severní části Bialských hor (Góry Bialskie), v obci Stronie Śląskie a je vysoká 1083 m n.m.
Rozhledny a vyhlídky

Grodziszcze

Gmina Nowa RudaZobrazit detailNa kopci se nacházející hrad imitující ruiny rozhledny z roku 1813 postavené hrabětem Antonem von Magnisem.
Rozhledny a vyhlídky

Hora sv. Anny

Gmina Nowa RudaZobrazit detailRozhledna na hoře svaté Anny se nachází na stejnojmenné hoře, ve Vladzické vrchovině, jejíž nejvyšší vrchol sahá do výše 647 m n. m.
Rozhledny a vyhlídky

Hora Všech svatých

Gmina Miejska Nowa RudaZobrazit detailVyvýšenina (648 m n.p.m.) vypínající se nedaleko města Słupiec, ve středozápadní části pahorkatiny Wzgórza Włodzickie, východně od centra města Nowa Ruda.
Rozhledny a vyhlídky

Chełmiec

Gmina Boguszów-GorceZobrazit detailChełmiec je vrch ve Valbřišských horách vysoký 851 m n. m.
Rozhledny a vyhlídky

Jeskyně Solna jama

Gmina MiędzylesieZobrazit detailNevelká krasová jeskyně, jediná v Bystřických horách, nacházející se ve starém kamenolomu u jihovýchodního úpatí hory Czerniec v údolí potoka Gołodolnik. Je dlouhá přibližně 50 m a je 5 m hluboká.
Jeskyně

Klepáč

Gmina MiędzylesieZobrazit detailKlepáč je hora v masivu Králického Sněžníku ve Východních Sudetech vysoká 1145 m n.m., která se nachází mezi vrcholy Puchacz a Jasień na hraničním hřebeni mezi Polskem a Čechami.
Rozhledny a vyhlídky

Kralický Sněžník

Gmina Stronie ŚląskieZobrazit detailKrálický Sněžník (1425 m n.m.) zvaný také polsky „Śnieżnik Kłodzki“, dříve také Kladská Sněžka / Kładska Śnieżka, je nejvyšší hraniční horou na polské straně Východních Sudet a v masivu Králického Sněžníku.
Rozhledny a vyhlídky

Křivá věž

Gmina Ząbkowice ŚląskieZobrazit detailŠikmá věž patří k pamětihodnostem dolnoslezského města Ząbkowice Śląskie. Nachází se v centru města v blízkosti náměstí (rynku). Věž je vysoká 34 m a od svého středu se v horní části vychyluje o 2,14 m.
Rozhledny a vyhlídky

Medvědí jeskyně

Gmina Stronie ŚląskieZobrazit detailMedvědí jeskyně je nejdelší jeskyně v polských Sudetech. Nachází se jižně od vesnice Kletno v Kladsku a je považována za nejkrásnější zpřístupněnou jeskyni v Polsku.
Jeskyně

Medvědí jeskyně

Gmina Stronie ŚląskieZobrazit detailMedvědí jeskyně (Jaskinia Niedźwiedzia) je nejdelší jeskyní v polské části Sudet. Nachází se v masivu Králického Sněžníku, v údolí řeky Kleśnice.
Jeskyně

Multikulturní park „Stara Kopalnia“

Gmina WałbrzychZobrazit detailMultikulturní park „Stara Kopalnia“ (česky: Starý důl) ve městě Wałbrzych prezentuje památky spojené s 500-letou historií těžby černého uhlí v regionu Sudety Wałbrzyskie.
Technické památky

Muzeum hornictví – Podzemní turistická trasa „Uhelný důl”

Gmina Miejska Nowa RudaZobrazit detailMuzeum hornictví – Podzemní turistická trasa „Uhelný důl” Nowa Ruda, jejíž délka v podzemní části činí 750 m a nachází se v areálu nejstaršího uhelného dolu v Polsku – Dolu Nowa Ruda.
Technické památky

Muzeum lidové kultury Pstrążna

Gmina Kudowa ZdrójZobrazit detailMuzeum lidové kultury Sudetské pahorkatiny ve městě Kudowa-Zdrój - Pstrążna shromažďuje historické předměty dřevěné lidové architektury Sudetské pahorkatiny.
Lidová architektura

Národní park Stolových hor

Gmina RadkówZobrazit detailNárodní park Stolové hory založený 16. září 1993 je jedním z 23 národních parků na území Polska. Leží na hranici s Českou republikou a sousedí s Chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko.
Přírodní zajímavosti

Palác Jedlinka

Gmina Jedlina ZdrójZobrazit detailPalác Jedlinka se nachází v Gmině Jedlina-Zdrój nedaleko Valbřichu v Dolním Slezsku .
Zámky

Pevnost Kladsko

Gmina KłodzkoZobrazit detailKladská pevnost je jednou z nejdůležitějších a nejokázalejších památek Dolního Slezska. Z nejvyšších částí pevnosti můžeme obdivovat překrásné městské panorama a výhled na okolní hory. Uvnitř si můžeme prohlédnout dobře dochované stopy po vojenské činnosti a výstavy věnované historii tohoto místa. V podzemních bludištích pak poznáme, jak kdysi vojáci žili.
Hrady a zříceniny hradů

Pevnost Kłodzko

Gmina KłodzkoZobrazit detailPevnost Kłodzko je jednou z nejdůležitějších a nejokázalejších památek Dolního Slezska. Hlavní pevnost se nachází na Pevnostní hoře / Góra Forteczna (369 m n.m.) v centru města na ploše více než 30 ha.
Technické památky

Podzemní město Osówka

Gmina GłuszycaZobrazit detailKomplex Osówka leží v katastru obce Głuszyca v okrese Valbřich. Jedná se o nejzajímavější a nejdelší podzemní komplex postavený v Sovích horách.
Technické památky