Logo

Zajímavosti a cíle - Polsko

Interaktivní mapa

Kategorie

Počet záznamů na stránce: 19 / Počet záznamů celkem: 19
Název X Datum vložení X

Altán lásky

Gmina Kudowa ZdrójZobrazit detailNa Parkové hoře nad lázeňským městem Kudowa Zdrój se nachází místo jako stvořené pro romantické schůzky - Altán lásky.
Rozhledny a vyhlídky

Křivá věž

Gmina Ząbkowice ŚląskieZobrazit detailŠikmá věž patří k pamětihodnostem dolnoslezského města Ząbkowice Śląskie. Nachází se v centru města v blízkosti náměstí (rynku). Věž je vysoká 34 m a od svého středu se v horní části vychyluje o 2,14 m.
Rozhledny a vyhlídky

Medvědí jeskyně

Gmina Stronie ŚląskieZobrazit detailMedvědí jeskyně je nejdelší jeskyně v polských Sudetech. Nachází se jižně od vesnice Kletno v Kladsku a je považována za nejkrásnější zpřístupněnou jeskyni v Polsku.
Jeskyně

Národní park Stolových hor

Gmina RadkówZobrazit detailNárodní park Stolové hory založený 16. září 1993 je jedním z 23 národních parků na území Polska. Leží na hranici s Českou republikou a sousedí s Chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko.
Přírodní zajímavosti

Palác Jedlinka

Gmina Jedlina ZdrójZobrazit detailPalác Jedlinka se nachází v Gmině Jedlina-Zdrój nedaleko Valbřichu v Dolním Slezsku .
Zámky

Pevnost Kladsko

Gmina KłodzkoZobrazit detailKladská pevnost je jednou z nejdůležitějších a nejokázalejších památek Dolního Slezska. Z nejvyšších částí pevnosti můžeme obdivovat překrásné městské panorama a výhled na okolní hory. Uvnitř si můžeme prohlédnout dobře dochované stopy po vojenské činnosti a výstavy věnované historii tohoto místa. V podzemních bludištích pak poznáme, jak kdysi vojáci žili.
Hrady a zříceniny hradů

Podzemní město Osówka

Gmina GłuszycaZobrazit detailKomplex Osówka leží v katastru obce Głuszyca v okrese Valbřich. Jedná se o nejzajímavější a nejdelší podzemní komplex postavený v Sovích horách.
Technické památky

Rozhledna Czerniec

Gmina MiędzylesieZobrazit detailNa druhém nejvyšším vrcholu Bystřických hor se ve výšce 841 m n.m. nachází dřevěná rozhledna.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna na Borowej

Gmina Jedlina ZdrójZobrazit detailNa nejvyšším vrcholu Valbřišských hor s názvem Borowa se od roku 2017 tyčí rozhledna do výšky 16,5 metrů. Z ochozu rozhledny se naskýtají úchvatné výhledy do všech stran. Kochat se můžete pohledem na Góry Suche, Góry Kamienne, Krkonoše, ostatní vrchy Gór Wałbrzyskich, na město Wałbrzych, na Góry Sowie a Masyw Ślęźy.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna na hoře sv. Anny

Gmina Nowa RudaZobrazit detailRozhledna na hoře svaté Anny se nachází na stejnojmenné hoře, ve Vladzické vrchovině, jejíž nejvyšší vrchol sahá do výše 647 m n. m.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna na Jagodné

Gmina Bystrzyca KłodzkaZobrazit detailJagodna je nevyšším vrcholem Bystřických hor, tudíž turisticky významnou lokalitou. Na vrcholu stojí od roku 2019 nová rozhledna, z níž se můžete kochat výhledem na Bystřické a Orlické hory, Bystřici Klodzkou nebo Kralický Sněžník.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna na Kladské hoře

Gmina KłodzkoZobrazit detailKladská hora je druhým nejvyšším vrcholem Bardských hor a dosahuje výšky 762,7 metrů nad mořem. Její vrchol nově zdobí rozhledna s úctyhodnou výškou 34,50 metrů.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna na Vrchmezí

Gmina Miejska Duszniki ZdrójZobrazit detailVrchmezí je nejvyšší vrchol polské části Orlickýc hor, kde je zároveň umístěny nová dřevěná rozhledna.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna na Włodzické hoře

Gmina Nowa RudaZobrazit detailNa nejvyšším vrchole Włodzické hory nad obcí Świerki se nachází rozhledna z roku 2018 s výhledem na Soví hory a bývalé Sudety.
Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna Suszynka

Gmina RadkówZobrazit detailV krásné podhůří Stolových hor se tyčí věž Suszynka vystavěná z pískovcových bloků různých velikostí až do výšky 27 m.
Rozhledny a vyhlídky

Velká Hejšovina

Gmina RadkówZobrazit detailVelká Hejšovina je nejvyšším vrcholem Stolových hor. Nachází se na jihu Polska, necelé dva kilometry od hranic s Českou republikou, v západní části kladského výběžku v Dolnoslezském vojvodství. Patří mezi vrcholy Koruny hor Polska.
Skalní města a útvary

Vyhlídka na Guzowaté

Gmina RadkówZobrazit detailVyhlídka se nachází nad Radkovskou přehradou, která je uměle vytvořeným jezerem o délce 1 km a šířce cca 300 m.
Rozhledny a vyhlídky

Zámek Książ

Gmina WałbrzychZobrazit detailKsiąż je největší zámek Dolního Slezska a třetí největší v Polsku, v těsné blízkosti města Wałbrzychu ležícího v Dolnoslezském vojvodství asi 25 kilometrů severně od českých hranic.
Zámky

Zlatý důl

Gmina Złoty StokZobrazit detailZłoty Stok je město v Polsku, nedaleko hranice s ČR, blízko obce Bílá Voda. Kromě množství historických památek se ve městě nachází bývalý zlatý důl, kde byla roku 1996 zpřístupněna Podzemní turistická trasa.
Technické památky