Logo

iQPARK - Centrum Babylon Liberec

Liberecký iQPARK, vůbec první science centrum v ČR, zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 200 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů. Díky nim se malé děti seznámí hravou formou se světem kolem nás – s fyzikálními a chemickými jevy, faunou i flórou a dalšími vědními obory z řad astronomie či biologie.

Expozice

Exponáty v iQPARKU jsou jednoduché, vyrobené ze dřeva a kovu, tudíž jsou vhodné i pro děti od 2 let. Čtyři velké sály poskytují malým badatelům dostatek volného prostoru pro jejich hry a naopak  rodičům nad nimi lepší přehled. 

A na co se zde návštěvníci mohou těšit? Na vlastní kůži si vyzkouší, jak se cítili pasažéři potápějícího se Titaniku, poměří se s nejvyšším mužem planety – Robertem Pershingem Widlowem, projdou se hvězdným tunelem, kde nebudou tušit, zdali se s nimi točí nebe nebo zem, či si užijí vodní hrátky.

iQPARK má moderní a dokonalejší exponáty jako například nefalšovanou hasičskou stanici, koncertní backstage, kavárnu, historickou a moderní školu, jeřáb se skeletem budovy, interaktivní projekce, gigantické čelisti či Vzduchové dělo

Programy, které vás dostanou

Workshopy

Prozkoumat mikrosvět, zkrotit neposedné textilie, vyrobit si vlastní parfém, svíčku, čokoládu, svítící sliz, objevovat tajemství neviditelného inkoustu či naprogramovat roboty. To vše na děti čeká, pokud absolvují na míru laděné workshopy. Práce probíhá v malých skupinkách na připravených stanovištích v laboratoři.

Pracovní listy

Návštěvu centra si lze zpestřit řešením úkolů, hádanek a jiných záludností, a to prostřednictvím pracovních listů.

iQPARK dále nabízí:

iQshop se suvenýry
Parkoviště pro 100 aut a 10 autobusů u přes ulici vzdálené iQLANDIE
Bufet s občerstvením

Doporučená doba pro prohlídku: 3-4 hodiny 

Fotogalerie

Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen