Logo
Supermoderní science centrum iQLANDIA s Planetáriem, jedinečně pojatými expozicemi a stovkami interaktivních exponátů v centru Liberce.

Supermoderní science centrum iQLANDIA otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je na ploše 10 tisíc m2 více než čtyři stovky – a všechny si je můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Centrum přináší chytrou zábavu pro turisty z Česka i ze zahraničí. iQLANDIA nabízí bohatý doprovodný program v podobě Science show, workshopů, badatelských aktivit či detektivní hry Kriminálka iQLANDIA.

Libereckou iQLANDII najdete v centru města v Nitranské ulici, nedaleko od výpadovky na Prahu, blízko vlakového i autobusového nádraží. Centrum je až na výjimky bezbariérové, má vlastní parkoviště, restauraci i obchod se suvenýry iQshop.

iQLANDIA nabízí své služby i společnostem. Na míru jim nabízí přípravu firemních večírků, family days, kongresů nebo třeba teambuildingů.

EXPOZICE

GEOLab, Vodní svět, Sexmisie, Překonané (?) vynálezy, GEO, Živly, TULaborka, Člověk a Smysly, Věda v domě, Solární terasa, Češi světu a Kosmo

PLANETÁRIUM

Chcete se dozvědět něco o tom, co je právě teď vidět na obloze? Zajímá vás, jak byl dobyt vesmír, nebo se toužíte vydat na výlet do historie i současnosti Země? A co to všechno spojit navíc do filmového zážitku? Planetárium v iQLANDII s kupolí o průměru devíti metrů, nejmodernější projekční technologií a padesáti polohovatelnými sedačkami tohle všechno nabízí.

Hodinové představení začíná živou sezónní projekcí, při níž vám lektoři iQLANDIE představí aktuální noční oblohu. Filmy jsou nadabovány do češtiny, nicméně ke každé projekci jsou nabídnuty sluchátka s překlady do angličtiny, němčiny a polštiny.

Program promítání najdete na webu.

SCIENCE SHOW

Mnoho ztřeštěných pokusů především z fyziky a chemie přináší v iQLANDII Science show. Zkušení lektoři se pouští do vskutku bláznivých kousků, do kterých zapojí i vás, a věřte, že si odnesete velký zážitek. Science show je intenzivní čtyřicetiminutové představení s hereckými výkony, působivými výbuchy, vtipem i smíchem.

HURÁ DO LABORATOŘE

Vyzkoušejte moderní laboratoře a staňte se na chvíli sami šílenými vědci a vynálezci.  Svět pod mikroskopem, výroba parfémů, tajemství neviditelného inkoustu, zázrak kyanotypie… – to je jen několik z řady tematických workshopů, které si pro vás lektoři iQLANDIE připravili. 

BADATELSKÉ AKTIVITY

V iQLANDII si prostě vše osaháte a vyzkoušíte na vlastní kůži. O tom vás jistě přesvědčí badatelské aktivity, které minimálně jednou za den probíhají v jednotlivých expozicích.

KRIMINÁLKA iQLANDIA

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka iQLANDIA v libereckém science centru. Na pěti různých stanovištích rozmístěných po science centru vás čekají zapeklité úkoly z oborů forenzních věd jako například zkoumání otisků bot, sestavování podobizny podezřelého nebo identifikace vzorku DNA.

Fotogalerie

Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen