Logo
Téměř v centru Liberce vyrostla přírodní oáza klidu a zeleně o rozloze téměř 5.000 m2 s příznačným názvem EKOPark, který je zaměřený na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

„Hodláme vytáhnout rodiny s dětmi z nákupních center, kde tráví víkendy, do přírody, k nám do EKOParku“, taková je vize Stanislava Šťastného, tvůrce projektu EKOParku, pro kterého je toto splněním klukovského snu.

Volný čas OFFLINE není nuda

V EKOParku najdete relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, vyhlídkové rozhledny pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, ale i pro přespání v přírodě, obří pískoviště, prolézačky, kniho-budky, houpací sítě, hmyzí hotely, mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso, interaktivní javorový altánek plný dřevěných skládaček a blátivou kuchyní, originální dřevěné sochy a mnoho dalšího. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště - venkovní posilovna pro procvičení celého těla. 

EKOPark nabízí pod širým nebem možnost pořádání přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, tvůrčích, výtvarných, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

Kulturní relax v EKOParku

Součástí parku je jedinečná OPEN STAGE uprostřed zeleně, která nabízí začínajícím umělcům i profesionálům a dalším performerům možnost realizace jejich tvorby a snů. Celý prostor parku působí jako jeden velký amfiteátr, téměř odevšad je vidět na Open Stage. Svou oblibu si již dnes získává, jako tomu bylo v minulosti ve velmi oblíbeném dnes již nefunkčním „Lesním divadle“ v Liberci.  Prostor Open Stage je možné využívat pro pořádání neformálních nekomerčních setkání zcela zdarma.

Art relax v EKOParku

Cyklus akcí a workshopů pod názvem ART relax v EKOParku je projekt, jehož cílem je vdechnout umělecký a tvůrčí život venkovnímu prostoru, který nabízí První volnočasový EKOParku Liberec a ukázat lidem, jak je možné trávit volný čas bez potřeby online přístrojů. Další hlavní myšlenkou je naučit se aktivně relaxovat skrze umělecké činnosti.

Buď FIT s EKOParkem

Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla. V průběhu sezony je možné si v EKOParku zasportovat i při organizovaných volnočasových aktivitách např.: lekce jógy, cvičení maminek s kočárky, škola běhu, sebeobrana Kravmaga, tanec a další.

Žena IN EKOPark

V rámci projektu „Žena IN EKOPark“ připravujeme cyklus akcí a přednášek uřčený primárně pro ženy. V celém projektu klademe důraz na atraktivní nabídku volnočasových aktivit v přírodě, duševní hygienu a rovnováhu, relaxaci, poznávání, osobní rozvoj a příklady zdravého životního stylu.

Přírodní učebna v EKOParku

Prostory EKOParku nabízí mnoho interaktivních originálních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit nejen pro školní kolektivy

  • možnost vyměnit školní lavice za posezení v korunách stromů
  • prostory vhodné pro výuku přírodovědy, biologie, zeměpisu a mnoho dalších předmětů (mini ZOO, hmyzí hotely, čapí hnízdo, pozorovatelny v korunách stromů)
  • místo tělocvičny nabízíme vybavené crossfitové hřiště, lukostřelbu
  • inspirativní prostředí pro výtvarnou výchovu nebo pracovní činnosti, ekodílničky, blátivá kuchyně
  • podium vhodné pro dramatickou činnost či hudební výchovu
  • ekovýchovné programy (např. Jaro všemi smysly, Den Bláta, atd.)

Fotogalerie

Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen Obrázek nenalezen