Královéhradecký kraj

Hřebenovka na území Královéhradeckého kraje prochází centrální částí Krkonoš, několikrát se dostane i přes polskou část, aby se přes Adršpašské a Bromouvské stěny dostala až do Orlických hor.

První část Hřebenovky v Královéhradeckém kraji začíná na turistickém hraničním přechodu Vosecká bouda / Hala Szrenicka a vede po hřebenu Krkonoš, místy i po polské straně, přes Českou budku, Sněžné jámy, Mužské a Dívčí kameny, Slezské sedlo na Polední kameny, kde vás uchvátí nádherný pohled na ledovcová jezera Velký a Malý Staw. Z Poledních kamenů Hřebenovka pokračuje přes Obří sedlo až na nejvyšší horu České republiky – Sněžku (1603 m.n.m.). Ze Sněžky poté trasa pokračuje přes turistickou chatu Jelenku a Soví sedlo na Pomezní Boudy, aby zde na chvíli opustila českou stranu a je vedena po polské straně hranic. 

Do Čech se Hřebenovka vrátí na turistickém hraničním přechodu Horní Albeřice a pokračuje přes Roh hranic a chatu Hubertus do Žacléře. V Žacléři změní trasa směr na sever a přes Růžový palouček pokračuje opět do Polska. V Čechách se Hřebenovka znovu objeví u obce Libná, vede přes obec Zdoňov do Adršpašsko-teplických skal, prochází Teplicemi nad Metují, Meziměstím, Broumovem až do Broumovských stěn k turistické chatě Hvězda. 

Odtud trasa vede Broumovskými stěnami přes Supí Hnízdo ke Kamenným hřibům a na vyhlídky do Zaječí rokle a Slavenskou. Trasa pokračuje pod Božanovským Špičákem na Machovský kříž a do obce Machov. U obce Závrchy Hřebenovka opět opouští Královéhradecký kraj a pokračuje do polské Pstražne a směrem na Kudowu Zdrój. Poslední část Hřebenovky začíná u obce Česká Čermná a vede přes obec Nový Hrádek do Olešnice v Orlických horách. 

Odtud pokračuje na hřebeny Orlických hor na Vrchmezí, Šerlich, Masarykovu chatu, Velkou Deštnou na Kunštátskou kapli a dále na rozhlednu na Anenském vrchu až k dělostřelecké tvrzi Hanička. Hřebenovka opouští Královéhradecký kraj na Zemské bráně, odkud pokračuje k turistické chatě na Čiháku.