Polsko

Kromě hlavní trasy a společných úseků, které vedou po státní hranici, Hřebenovku tvoří na polské straně dvě hlavní trasy ve vrcholových partiích horských hřebenů.


Na hlavní trase Hřebenovky jsou na polské straně dva úseky. První v okolí obce Chełmsko Śląskie, kde můžete navštívit turistickou zajímavost 12 apoštolů, druhý vede přes lázeňské městečko Kudowa-Zdrój, kde kromě lázeňského odpočinku lze navštívit skanzen v Pstrążné, Stezku hynoucích profesí v Czermné a Muzeum hraček v Kudowě.

Druhá polská trasa Hřebenovky zpřístupňuje zajímavosti Valbřišských, Kamenných, Sovích, Bardzkých, Rychlebských hor (pol. Góry Złote) a Bělských vrchů. Na této trase najdete mimo jiné zámek Książ, hrad Grodno, rozhlednu na Velké Sově, pevnost Srebrna Góra, chrám v Bardu, zajímavosti lázeňského městečka Lądek-Zdrój či „panenské” Bělské vrchy.

Třetí trasa Hřebenovky začíná na vrcholu Vrchmezí, kde se v rámci projektu staví rozhledna, a vede dál přes lyžařské středisko Zieleniec, rezervaci Topieliska pod Zieleńcem, hory Jagodna, Czerniec – kde byly postaveny nové rozhledny a Mezilesí (Międzylesie) se zámkem a domy tkalců, až k hranici v okolí rozvodí tří úmoří pod Klepým.

Z Velké Sovy v Sovích horách bude označena turistická spojnice mezi hlavními trasami Hřebenovky spojující rozhledny na hoře Włodzicka, Hoře svaté Anny, Hoře Všech svatých, v Suszyně a také vyhlídku na Guzowaté nad přehradou v Radkowě. Při cestě po spojnici navštívíte baziliku ve Vambeřicích a také hlavní zajímavosti Národního parku Stolových hor – skalní útvary Velké Hejšoviny a Bludných skal.

Další krátká turistická spojnice spojuje pásma Orlických a Bystřických hor a zpřístupňuje poutní místo Neratov a přes novou lávku na Divoké Orlici a po nové turistické stezce vede k novým rozhlednám na hoře Jagodna a Czerniec na polské straně.